Potřebujete poradit? Zavolejte nám +420 724518274

Jste tu poprvé? Zaregistrujte se

Filtry

Produkty

Zobrazit produkty

Praní merino vlny

ZÁSADY PÉČE * VÝBĚR PRACÍCH PROSTŘEDKŮ POD TEXTEM *

Někdy to vypadá složitě, a to může od nošení vlněného prádla odrazovat. Vyznavači merina Vám však potvrdí, že hlavní zásada zní -

1.) VLNU NENÍ NUTNÉ PRÁT ČASTO - je od přírody hygienická, má shopnost odrážet špínu, hlavně díky své impregnaci lanolinem. (naše vlna se v procesu výroby chemicky neodmašťuje). Navíc, pot a (u miminek třeba i moč) právě lanolin přirozeně neutralizuje. I když tričko úplně propotíte a poté jej vystavíte působení čerstvého vzduchu (nejlépe, když je venku vlhko), je potom zase skoro jako nové :-)

2.) RUČNÍ PRANÍ - Přírodní oblečení Engel by se mělo prát v ruce. Výrobce praní v pračce doporučuje pouze u nové kolekce Engel Sports. Proč v ruce? Jedině tak budete moci ohlídat skutečně stálou teplotu vody na celý proces - a vyhnete se tak teplotnímu šoku, který vlně způsobí plstění. Zkušenost s novějšími typy praček je dobrá, kde i vodu na máchání pračka dokáže předehřát a oblečení se nic nestane.

3.) POUŽIJTE PRACÍ PROSTŘEDEK NA VLNU -  tak zachováte prádlo v optimální kondici a vyvarujete se poškození chemickými enzymy. Ty jsou pro vlákno na bílkovinné bázi obzvláště nebezpečné. Použít můžete i obyčejné mýdlo na praní bez příměsí. Na skvrny doporučujeme žlučové mýdlo.

4.) OBČAS DOPŘEJTE PRÁDLU LANOLINOVOU LÁZEŇ. Lanolin vlnu chrání a udržuje ji hebkou. Podle typu lanoliné péče přidejte prostředek do pracího cyklu. Není to nutné při každém praní.

 

Upřesnit výběr
1 produkt

Seznam je omezen na:

Smazat filtry

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.