Potřebujete poradit? Zavolejte nám +420 724518274

Jste tu poprvé? Zaregistrujte se

Obléknout v zimě svoji ratolest a nepropotit přitom gatě? Jak na to, Vám ukáže Nevýchova

Všimli jsme si, že oblékání patří k častým rodičovským tématům. Taky už jste řešili (nebo právě řešíte), co dělat, když brouček nechce, nespolupracuje, vzdoruje? Nevýchova Vám s tím pomůže. Má na to jednoduchou techniku, tzv. dvoukroký postup - nebo taky „Popiš a pozvi“, díky které se s dítětem dokážete na všem domluvit.

 

V případě oblékání to může vypadat třeba takhle: „Víš, broučku, mě vůbec nebaví tě tady nahánět, jsem už z toho docela hodně otrávená, potřebuju, abychom se oba oblíkli a šli. Můžeš mi s tím nějak pomoct?“

 

Jednoduše popíšu, co mě nejvíc pálí, jak se cítím a jak to potřebuju, a pozvu dítě ke společnému řešení. Nikam ho netlačím, nepřemlouvám, ani nevymýšlím strategie, jenom mu umožním rozumět a podílet se. Dítě pak často přijde s řešením, které bychom nevymysleli, cítí se totiž pozvané k akci a spoluzodpovědné za situaci.

 

To je jen jeden z mnoha příkladů, jak s dítětem v takové situaci komunikovat, co mu říct. Nejspíš se ale shodneme, že nejde o to, „papouškovat“ něčí slova a naučit se „zaručené“ techniky. Nevýchova učí především, jak být jako rodič autentický, přirozený. A přirozeně úspěšný. Nabízí jednoduché techniky a postupy, které pomáhají najít, v čem je Vám i Vašim dětem dobře, a vedou krok za krokem k přirozenosti ve výchově. Pak už žádné techniky a strategie nejsou potřeba ;-)

 

Více o dvoukrokém postupu, který můžete uplatnit v mnoha dalších situacích (nejen) s dítětem, Vám prozradí Katka Králová, autorka principů Nevýchovy:

Video:

Dvoukroký postup aneb jak se na všem domluvit“:

http://www.nevychova.cz/videa-zdarma-dvoukroky-postup/

Za tým Nevýchovy

Hanka Havrilcová

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.